SPECIALTY SHOW 2010
8th August 2010
Judge
Mr Michael Leonard
(Ireland)
Photographer & Videographer - Pedini Photography & Video
Best Exhibit in Show Aust
Ch Barrajy Shining Star |
|
R/Up to Best Exhibit in Show Aust
Grand Ch Niknar Debonair At Tibrockney [Imp
UK] |
|
Dog Challenge Aust
Grand Ch Niknar Debonair At Tibrockney [Imp
UK] Reserve Dog Challenge Aust
Ch Telavier Golden Nuggett |
|
Bitch Challenge Aust
Ch Barrajy Shining Star Reserve Bitch Challenge Barrajy
Peppermint Patty |
|
Best Baby Puppy in Show Beleesha
Goldie Locks Opposite Baby Puppy in Show Stinear
Time Fora Party Change |
|
Best Minor Puppy in Show Wencyn
Kung Foo Panda Opposite Minor Puppy in Show Tuscamada
Kipu Lha Ma |
|
Best Puppy in Show Stakim
Starting A Parti Opposite Puppy in Show Maitreya
Ziva La Diva |
|
Best Junior in Show Barrajy
Peppermint Patty Opposite Junior in Show Barrajy
Turning Up The Heat |
|
Best Intermediate in Show Aust
Ch Aztlon
Khyssi (Imp NZ) Opposite Intermediate in Show Aust
Ch Stakim Sir Salton |
|
Best Australian Bred in Show Aust
Ch Maitreya La Femme Nikita Opposite Australian Bred in Show Aust
Ch Tunamara Mi Nemoson |
|
Best Open in Show Aust
Ch Barrajy Shining Star Opposite Open in Show Aust
Grand Ch Niknar Debonair At Tibrockney [Imp
UK] |
|
Baby Puppy Dog Class 1
- Stinear Time Fora Party Change 2
- Stinear Calvin Kline 3
- Stinear Don't Mess With Me |
|
Baby Puppy Bitch Class 1
- Beleesha Goldie Locks 2
- Pelischa Sugar Bear 3
- Wencyn Canya Keep A Secret |
|
Minor Puppy Dog Class 1
- Wencyne Kung Foo Panda 2
- Tibchi Parti Playboy 3
- Byrebaer Lover Boy |
|
Minor Puppy Bitch Class 1
- Tuscamada Kipu Lha Ma 2
- Stakim Sparkling Diamond |
|
Puppy Dog Class 1
- Stakim Starting A Parti 2
- Maitreya Time Lord 3
- Roswell Golden Child |
|
Puppy Bitch Class 1
- Maitreya Ziva La Diva 2
- Wencyn Kumali 3
- Byrebaer Love Story |
|
Junior Dog Class 1
- Barrajy Turning Up The Heat 2
- Aust Ch Tunamara Niki Tsha |
|
Junior Bitch Class 1
- Barrajy Peppermint Patty 2
- Barrajy Evening Melody 3
- Tunamara Gidget |
|
Intermediate Dog Class 1
- Aust Ch Stakim Sir Salton 2
- Telavier Royale Pzazz 3
- Aust Ch Barrajy Duke Of Dunolly |
|
Intermediate Bitch Class 1
- Aust Ch Aztlon Khyssi (Imp NZ) 2
- Aust Ch Maitreya High Jinx 3
- Barrajy Fasination |
|
Australian Bred Dog Class 1
- Aust Ch Tunamara Mi Nemoson 2
- Aust Ch Maitreya Jay Blackshaw 3
- Aust Grand Ch Byrebaer Double Trouble |
|
Australian Bred Bitch Class 1
- Aust Ch Maitreya La Femme Nikita 2
- Aust Ch Barrajy Nima 3
- Tibchi Khata |
|
Open Dog Class 1
- Aust Grand Ch Niknar Debonair At Tibrockney
[Imp UK] 2
- Aust
Ch Telavier Golden Nuggett 3
- Aust
Grand Ch Pelden Vom Sunnestarn [Imp
Switz] |
|
Open Bitch Class 1
- Aust Ch Barrajy Shining Star 2
- Aust Ch Byrebaer Khara Qu 3
- Aust Ch Telavier Mystique Miss |
|
Veterans 1
- Aust Grand Ch Barrajy Certain Style (11) 2
- Aust Ch Toreana Galaxy Belle (14) 3
- Aust Ch Parkwell Partli Kiwi (12) |
|
Junior Handlers (Judge - Kate Hall) 1 - Rheanne Holloway 2 - Peter Rogers 3 - Amy Holloway |